Фото Музей Шкільний, Дружина Нестора М.

Музей Шкільний, Дружина Нестора М.

Джерело: Velocian

Улюблена дружина Нестора Махно

Для Галини Андріївни шлюб із Махном обернувся в'язницями та таборами. Улюблена дружина Махна пережила батька на 40 років. Музи бувають не лише у художників та поетів.
Іноді вони супроводжують сажотрусів, революціонерів і навіть військових. Але, можливо, ще більше
у цьому сенсі пощастило Нестору Махну: у подругах знаменитого батька ходила жінка настільки видатна,
що могла легко посперечатися з чоловіком на терені політики та війни. Монахіня мимоволі.

Галина Андріївна Кузьменко побачила світ у родині малоросійського селянина середньої руки Андрія Івановича Кузьменка.
У молодості батько відрізнявся привабливою зовнішністю і могутнім голосом і найкраще співав у церковному хорі.
Завдяки своїм фізичним даним військову службу він проходив у лейб-гвардії, Ізмайлівському полку, і дуже цим пишався.
Потрапивши у запас, Андрій Кузьменко служив жандармським офіцером в українському місті Могилів-Подільському. Будучи дбайливим батьком,
він щосили прагнув дати доньці освіту й у своєму прагненні досяг успіху: в 1920 р Галина закінчила шість класів
У наступному році її батька, який пристрастився до спиртного, вигнали зі служби, і він повернувся на батьківщину-в село Піщаний Брід Олександрівського повіту Катеринославської губернії, що загубилося серед м'яких пагорбів на березі тихої річки Чорний Ташлик. Сільське життя тяжіло нещодавню гімназистку, і вона вирішила піти в послушниці в
Красногірський жіночий монастир на Полтавщині. У монастирі вона отримала нове ім'я – Анфіса. Однак і монастирське життя Галині, як то кажуть, "не здалася". У монастирських стінах Галина пізнала перше кохання. Обранцем її почуття виявився молодий аристократ барон Юрій Корф, не замислюючись запропонувавши вчорашній селянці руку і серце.
За допомогою свого коханого вона біжить із монастиря до його маєтку Синиці Уманського повіту. Але батьки невдачливого нареченого не дали згоди на такий екстравагантний шлюб, і Анфіса-Галина мимоволі була змушена повернутися назад у монастир. скандал, що розгорівся, змусив ігуменю Красногірської обителі відправити черницю до села до батьків. Восени 1911 р. Галина вступила до Добровеличківської жіночої семінарії і закінчила її із золотою медаллю.
У 1916 р. за розподілом Херсонської губернської земської управи вона вирушає вчителювати в двокласну школу багатого села Гуляйполе.Тут через два роки і зустрів її Нестор Іванович Махно, колишній на п'ять років її старший і на той час уже двічі одружений. Середнього зростання, струнка, Галина, за словами людей, які її знали, не поступалася першим столичним красуням. Її владний характер, надзвичайна сила волі, незалежність у судженнях і краса одразу ж привернули увагу Махна. Зі свого боку,
Нестор із його вже легендарним минулим та невтомною спрагою змінити існуюче життя, створити щось на зразок козацької вольниці, здався Галині непересічною особистістю.
Галиною Кузьменко, яка незабаром стала його дружиною, обросло безліччю легенд та вигадок. Заради справедливості треба сказати, що Махно був вірним чоловіком, хоча преса незмінно зображувала його як бандита, "Найбільш розбещеного, що втратив всякий культурний образ". На початку червня 1919 р, коли для махновщини настали лихоліття, батько відправив Галину до батька в Піщаний Брід і обіцяв за першої нагоди її забрати. Слово своє він дотримав.

Посилання: wikipedia

Автор фото Павло Воронін