Фото Перенесення Мощів Святого Миколи 1714р

Перенесення Мощів Святого Миколи 1714р

Додав: Yaroslav Yaroshevskyy

Церква Перенесення Мощів Св. Миколи 1714

Село: Слов'ятин
Рік: 1714
Конфесія: УГКЦ

нформація про церкву з видання "Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ. Парафії, монастирі, храми. Шематизм". Тернопіль: ТОВ "Новий Колір", 2014 - 520 с.

"Збудовано храм Перенесення мощей св. Миколи у 1714 році. Храмовий празник вшановують 22 травня. Дзвіницю збудовано у 1782 році. До того в селі була стара дерев'яна церква. Храм належав до Львівської православної єпархії до XVIII ст., а з 1701 року - до Львівсько-Галицько-Кам'янецької єпархії Київської унійної митрополії, (згодом - Львівської архиєпархії УГКЦ). У 1960-х роках органи радянської влади церкву закрили.

Парафія с. Слов'ятин з 1990 року знову стала діючою в лоні Української Греко-Католицької Церкви. Колишній старший брат Микола Панас відновив зовнішній вигляд церкви та збудував літню каплицю. 14 жовтня для греко-католиків у с. Слов'ятин відбувається відпуст на честь Покрови Пресвятої Богородиці, даний грамотою з Рима 7 грудня 1873 р. Папою Пієм ІХ за сприянням Галицького митрополита Йосифа Сембратовича".

Щоб перетворити звичайну деревяну церкву в будівлю, яка є на фото, потрібно мати причину. Можливо, не одну. Наприклад: стара, збудована в 1714 році церква потрапила під пекельний вогонь однієї з воєн. Верхня частина будівлі повністю знищена. Мешканці села приймають рішення відновити святиню.

Очевидно, на якісних майстрів грошей не назбирали, тому до роботи приступили люди, які не мають відповідної кваліфікації і найголовніше - відчуття пропорцій. Наву і бабинець починають піднімати вгору. Завершення даних частин церкви роблять на власний розсуд. Пізніше до бабинця з півдня прибудують зашклений ганок, а до вівтаря - велику ризницю.

Громада УГКЦ, яка на початку 1990-х років отримала в користування тризрубну двоверху церкву, зовні її відремонтувала. Останнє зовнішнє оновлення проведено в 2014-2015 рр. На прицерковній території є всього по трохи: сучасна мурована велика каплиця, біля неї понад десять могил борцям за волю України, на захід від церкви - розташована деревяна прямокутна (а не квадратна) в плані двоярусна дзвіниця, вкрита чотирисхилим дахом з маківкою на його гребені. Недалеко від старої церкви знаходиться новий мурований храм.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.