Фото Святого Димитрія 1645р

Святого Димитрія 1645р

Додав: Yaroslav Yaroshevskyy

Церква святого Димитрія (1645)
Село: Козярі
Рік: 1645
Конфесія: УГКЦ

Інформація про церкву з видання "Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ. Парафії, монастирі, храми. Шематизм". Тернопіль: ТОВ "Новий Колір", 2014 - 520 с.

"Віддавна село славиться своєю чудовою дерев'яною церквою св. Дмитрія, дату побудови якої на підставі шематизмів відносять до 1785 року (більш поширена дата 1775 рік - моя прим.).

Проте під час ремонту церкви у 1958 р. у верхній частині заокругленої бані виявлено напис грецькою мовою, який засвідчує, що церкву побудували у 1645 році. У давнину священик проживав на парафії в Козярах. Церква села була тоді матірною для церков у Новому Селі та в Сухівцях.

До парафії також належало село Голошинці. Наприкінці ХІХ ст. значно зросло населення Нового Села. Тут було створено самостійну парафію, а у 1907 році - Новосільський деканат.

Церкви в Козярах і Сухівцях стали дочірніми церквами матірної церкви у Новому Селі. Парохами були священики з Нового Села. У 1946-1989 рр. парафія і храм належали РПЦ (Російській Православній Церкві). Церква в Козярах діяла періодично, богослужіння відправляли 3-4 рази на рік."

На сторінці сайту міста Підволочиська написано, що церкву до Козярів перевезли з Карпат! Сьогодні дерев'яна церква в користуванні більш чисельної громади Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Будівля стоїть на північному краю цвинтаря, поблизу нового мурованого храму громади УГКЦ, у північній частині села. Невелика тризрубна одноверха будівля, в якої гранчастої форми маленький вівтар орієнтований до південного сходу.

Варто зауважити, що особливістю церкви є відсутність будь-яких прибудов, а також єдиний вхід з півночі до бабинця. Будівля традиційно оточена піддашшям.

Під опасанням стіни зберегли з відкритих, не фарбованих брусів зрубів, над опасанням - шальовані вертикально дошками і лиштвами. Наву завершує низький восьмерик оббитий бляхою, вкритий невеликим верхом, який вінчає ліхтар з маківкою. На схід від церкви існує мурована стінного типу дзвіниця з трьома дзвонами, а поряд - старі кам'яні надгробні пам'ятники початку ХХ ст.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.