Фото Вознесіння Господнього ХІХ ст

Вознесіння Господнього ХІХ ст

Додав: Yaroslav Yaroshevskyy

Церква Вознесіння Господнього ХІХ ст.

Село: Плотича
Конфесія: УГКЦ
Ще одне село на Козівщині, яке має тезку в Тернопільському районі. Про збережену сьогодні дерев'яну церкву в Плотичі не докінця зрозуміло її походження. Є версія, що храм перезли до Плотичі зі села Криве (сьогодні Козівського району) в першій половині ХІХ ст., адже у Кривому в 1820 році збудували муровану церкву.

Інші дані свідчать, що в 1884 році парафіяни недалекого села Городище (сьогодні також Козівського району) продали селянам з Плотичі одну з(?) деревяних церков які стояли тоді в Городищі.

Парафіяни з Плотичі вирішили церкву не розбирати, а перетягувати суцільну будівлю за допомогою колод і коней (я спеціально поміряв відстань - вийшло 3,8 км. - на той час це було далеко тягнути!). Зустрічається інформація, що церква походить з XVIII ст.

Стара церква знаходиться у північній частині Плотичі, при трасі, на просторій ділянці. Будівля довга, адже її бабинець значно розбудували і зробили рівношироким до нави. Церква без піддашшя, вівтар квадратовий в плані з прибудованою з півночі ризницею.

Зважаючи на зовнішній вигляд церкви і похилений хрест на маківці ліхтаря бані, можна зробити висновок, що церквою не користуються - недалеко на південь від неї, при дорозі, є новий мурований храм.

Інфо про церкву з книги "Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ. Парафії, монастирі, храми. Шематизм". Тернопіль: ТОВ "Новий Колір", 2014 - 520 с.

"В документах 1496 року село згадується під назвою Велика Плотича. У ньому було три церкви. В ході історичних подій село було зруйноване. З XVII ст. знову з'являються згадки про населений пункт, зокрема, про будівництво нового храму Різдва Пресвятої Богородиці. У XVIII ст. парафія і храм перейшли до Греко-католицької церкви.

З 1946 р. до 1962 р. та з 1987 р. до 1990 р. парафія і храм належали до РПЦ (Російської Православної Церкви). У 1962-1987 рр. віруючі самовільно відкривали храм та проводили в ньому спільні молитви та служили молебні. Парафія і храм в лоні УГКЦ з 1990 року.

На час будівництва мурованої церкви Стрітення Господнього (1995-2008 рр.) богослужіння проводилося в старенькій церкві".

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.