Фото Різдва Пресвятої Богородиці

Різдва Пресвятої Богородиці

Додав: Yaroslav Yaroshevskyy

Церква Різдва Пресвятої Богородиці
Село: Плісняни
Конфесія: УГКЦ
Церква у Пліснянах існувала давно, тільки про це немає відкритої інформації. Дерев'яний храм Св. Миколи з 1880 року, який стояв практично на тому ж місці, що існуючий, був розібраний в 1909 році.

Теперішню, більших розмірів деревяну церкву почали будувати посеред цвинтара в 1910 році. Старі поховання багатих мешканців села, які раніше були при стінах вже не існуючої святині, тепер опинилися під новою церквою. В інтер'єрі її розписували в 1937 році.

Радянська влада заборонила користуватися церквою в період 1961-1990 рр. В 1990 році, коли храм перейшов до рук греко-католиків, його зовні відремонтували (помалювали стіни, перекрили бляхою).

На час відвідання церкви склалося враження, що хрещату в плані одноверху будівлю довго не ремонтували. Цікаво, що вівтар орієнтований на захід, а не на схід. Церква з вигляду подібна до інших, збудованих в той час. Мурована, стінового типу на три дзвони невелика дзвіниця замінила колишню дерев'яну.

Про церкву з книги "Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ. Парафії, монастирі, храми. Шематизм". Тернопіль: ТОВ "Новий Колір", 2014 - 520 с.

"Село існувало вже у XVII ст. та мало дерев'яну церкву Перенесення мощей св. Миколая. За деякими даними, її збудували і освятили у 1697 році. Церква згоріла, а на її місці звели нову, також дерев'яну церкву, яку освятили у 1910 р. У той час візитацію парафії здійснив митрополит Андрей Шептицький. Є підстави вважати, що саме він освятив церкву. Парохом тоді був о. Камінецький, який служив і в с. Славна.

Після 1946 р. церква і парафія були підпорядковані Московському патріархату. У 1983 р. влада церкву закрила, а церковні речі перевезли в храм с. Славна. На церкві в с. Плісняни прикріпили таблицю з написом: "Склад церковного інвентаря". З виходом УГКЦ з підпілля храм відкрили і парафія у 1991 р. знову влилася в лоно УГКЦ".