Фото Подгорского 1858—1861р. Будинок "Замок барона"
Сарапулов, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Подгорского 1858—1861р. Будинок "Замок барона"

Джерело: Velocian

«Замок барона» чи «Замок барона Штейнгеля», хоча це інший будинок, що знаходиться на вул. Бульварно-Кудрявській 27. Цей будинок не належав барону Штейнгелю.

У 1857 році цю ділянку (тоді ще не сплановану) одержала Ганна Герасимівна Калита, дружина генерал-лейтенанта Тараса Калити, начальника артилерійських гарнізонів Київського військового округу. Землю надала міська управа в обмін на їхню забудовану садибу на Печерську по вул. Рибальській, яка підлягала знесенню через будівництво нової Київської фортеці.

У 1858–1861 роках було зведено двоповерховий наріжний будинок, орієнтований видовженим фасадом з парадним під'їздом до вулиці Театральної, з ґанком та балконом під ним (нині вул. Лисенка,2). Вважається, що будинок спроектував архітектор Ф. Голованов. На першому поверсі було 12 кімнат, на другому — 10. На по-двір'ї садиби стояли одноповерхові житлові флігелі, кам'яна кухня, каретний сарай, стайні, льодовня. Був і неодмінний садочок, в якому росли 25 фрутових дерев і 30 кущів.

По смерті власниці садиби, генеральши Калити, ця нерухомість за духівницею перейшла у спадок її дітям, а за купчою від 17 листопада 1892 року — у власність поміщика Михайла Підгорського.

У ті часи на місто насувалась знаменита «будівельна лихоманка». Новий власник у лютому 1895 року та в січні 1897-го оформлює в Київському земельному банку (Голова Правління Філіппов Михайло Георгійович) дві довгострокові позики під заставу нерухомості на суму 117 тис. руб. Відтак поруч зі скромним наріжним особнячком піднісся екзотичний чотириповерховий прибутковий будинок, споруджений 1896–1897 рр. за проектом інженера М. М. Добачевського.

Посилання: wikipedia