Фото Богоматері Ченстоховської
Софія ЛЕГІН, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Богоматері Ченстоховської

Джерело: Velocian

Костел Богоматері Ченстоховської (пол. Kościół parafialny P.W. Matki Boskiej Królowej Polski) — римо-католицький костел, розташований у центральній частині селища Великий Любінь (Городоцький район, Львівська область).

Як це не дивно, але до ХХ століття Великий Любінь не мав ні власної римо-католицької парафії, ні постійно діючого храму. В другій половині ХІХ ст. , поруч зведених при Костянтині Бруницькому будівель курорту, постала нова курортна каплиця. Це була невелика, мурована будова в неороманському стилі, однонавова, з напівкруглою апсидою. На початку ХХ ст. регулярні богослужіння в каплиці відбувалися лише влітку. Навесні та восени священники з Городка приїздили до Любеня що два тижні, а взимку бували зрідка. Тож римо-католики у цей період ходили до греко-католицької церкви.

Лише на початку ХХ століття постало питання про спорудження костелу у містечку. У 1905 році Адольф Бруницький прохав курію про скерування священика до Любеня, пропонуючи останньому помешкання та 1000 корон річних. Листування з цієї справи тривало декілька років і скінчилося у 1912, підписанням угоди згідно з якою до Любеня скерували ксьондза-експозита, який обслуговував не лише поселення, а й довколішні села. Ще одним завданням експозита було розпочати будівництво костелу у Любені Великому. Задля цього перший любінський експозит, ксьондз Лукаш Войтович в липні 1914 року придбав земельну ділянку для побудови костелу. Було це «гарне місце, далеко від залізниці, яке при спорудженні костелу проявило би польський характер Любеня Великого». Будову храму розпочали того ж року, але плани спорудження зруйнував початок Першої світової війни. Після закінчення останньої побудову костелу було відкладено до “кращих часів”, оскільки Бруніцький залучив усі засоби в ремонт оздоровниці, а значна частина мешканців Любеня змушена була відбудовувати свої помешкання.

Посилання: wikipedia