Фото Перекопський вал
Btxo, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Перекопський вал

Джерело: Velocian

Перекопський вал (Перекопський рів, Турецький вал, Ор, Тафрос) — фортифікаційна споруда, що розташована на Перекопському перешийку, який з'єднує Крим з материковою Україною. Перекопський вал простягнувся від Каркінитської затоки Чорного моря до затоки Сиваш Азовського моря на 8475 метрів, ширина його в основі становить понад 15 метрів, висота від дна рову — 18-20 метрів. До валу прилягає рів шириною 20 метрів і глибиною 10 метрів.

Є дві основних версії щодо часу походження Перекопського рову з валом. За однією з них, вал спорудили кімерійці за кілька століть до нашої ери, побоюючись експансії скіфів. У V столітті до н. е. про рів з валом у Криму згадує Геродот, але точно локалізувати місцевість, на якій він знаходився, по цьому джерелу дуже складно.

За другою версією, Перекопський вал зобов'язаний своїм існуванням скіфам, що мали в II ст до н. е. сильну державу (при царях Скилурі та Полаці). Проте точних наукових даних про те, хто й коли будував ці укріплення, ми сьогодні не маємо.
У середині XV ст. було утворено Кримське ханство. При ханові Менґлі Ґірею в Криму та на прилягаючих територіях розгорнулося будівництво нових та зміцнення старих оборонних споруд. Ці масштабні роботи торкнулися і забутого Перекопського валу. Тут вони проводилися протягом всього існування Кримського ханства до XVIII ст. Результатом стало зведення лінії укріплень довжиною вісім кілометрів та фортеці Ор-Капу.

Посилання: wikipedia