Фото Казарми 35-го Брянського піхотного полку. 1910-1911рр

Казарми 35-го Брянського піхотного полку. 1910-1911рр

Джерело: Velocian

Будівля казарм 35-го Брянського піхотного полку, що дислокувався у Кременчуці. Нині належить військовій частині. Станом на 2016 рік не використовується і руйнується.

У другій половині XIX століття у Російській імперії діяли спеціальні комісії з вирішення питань розквартування військовослужбовців. У 1876 приймається рішення про виділення 30 млн. рублів для спорудження казарм, в основному в Європейській частині імперії. 

Кременчук на той час був важливим центром розміщення військового контингенту країни. У 1900 році у місті знаходилися: управління військового начальника, 2-а бригада 9-ї піхотної дивізії, 35-й піхотний Брянський полк, 34-й піхотний Севський полк, артилерійський склад Одеського військового округу, міська артилерійська бригада, 5-й резервний артилерійський парк, Кременчуцький інтендантський склад речового Одеського військового округу, а також Кременчуцький міський лазарет. Значна частина військових установ розміщувалася у приватному секторі (житло офіцерів, канцелярія, управління тощо). 

Для пересічних призначалися казарми. На початку XX століття в Кременчуці знаходилися, зокрема, Дніпровські казарми, «Цукрові казарми» (розташовувалися в приміщеннях колишнього цукрового заводу), «Бульварні казарми», казарми на Піщаній порі, на території артилерійських складів та інтендантського складу, казарми міського -го піхотного Брянського полку та 36-го піхотного Орловського полку.

Алла Николаевна Лушакова. ВОЕННЫЕ КАЗАРМЫ В ЗАСТРОЙКЕ КРЕМЕНЧУГА ВО ВТОРОЙ ПОЛ. XIX – НАЧ. ХХ ВЕКА