Святого Микити церква 1666 р

Джерело: Velocian

Церква Святого Микити у с. Дернів (Львівська область) - була зведена із соснових брусів у 60-тих роках XVІІ ст. у стилі галицької школи народної архітектури.

Знаходиться споруда у східній частині села, при березі потоку Кам'янка. Ідучи від траси Львів - Кам'янка-Бузька, проминаємо залізничний переїзд, заходимо у село і далі ідемо другою вулицею наліво (на схід), не переходячи міст через річку. Через 300м справа буде територія дитячого садка, де і знаходиться храм.

Споруда датується 1666р. та відзначається унікальною красою,  належить до пам’яток архітектури національного значення.

У минулому церква була відома своїм внутрішнім оздобленням, пишним різьбленням, цікавими та яскравими розписами. Протягом своєї історії сакральна споруда неодноразово оновлювалася. 1867 р. храм встановили на кам'яний фундамент. У 1898 р. у храмі проводилися відновлювально-реставраційні роботи, у цей час переобладнали іконостас та бічний вівтар. 1905 р. маляр Йосип Сидорович виконав стінопис у всіх трьох частинах церкви, намалював п'ять нових ікон, у тому числі - ікону святого Миколая, а також відновив іконостас, найстаріші ікони якого походили з давніх часів. Таким чином іконостас вважався унікальним витвором мистецтва, а його старовинні ікони ще 1913 р. було перевезено до музею у Львові.

У бурхливому XX ст. богослужіння у храмі припинилися після завершення Другої світової війни. Згодом тут проводилися реставраційні роботи, спочатку під керівництвом архітектора Ігоря Старосольського 1962 р., а 1971 р. - під патронатом архітектора Людмили Дмитрович. Відновлювальні роботи у визначній пам'ятці архітектури провели також у 1987 р. Храм дуже компактний за розмірами — 13,5 м. на 6,3 м. Дзвіниця відсутня. Згодом поруч побудували дитсадок з цегли, а храм й тепер став пустим, відданий на поталу природним стихіям і гризунам. До 40-х років XX ст. храмом опікувалася місцева землевласниця – Броніслава Вислоцька. За радянських часів з церкви зробили склад, а потім – музей

Посилання: wikipedia