Фото Свято-Троїцький храм 1907р

Свято-Троїцький храм 1907р


Свято-Троїцький храм.

Село Кетрисанівка виникло в другій половині 18 століття. Після російсько-турецької війни почалося заселення краю вихідцями з північних і східних частин України та Росії. Утворилося ряд хуторів, які злилися і утворилося с. Кетрисанівка. Новоолександрівка утворилася в 1888 році. Є відомості, що в 19 столітті в селі діяла церква – дерев’яна, але вона згоріла.
Будівництво даної церкви розпочалося в 1904 році. Кошти виділили поміщики Свірчевська, Кобза та батько Троцького Бронштейн. Свірчевська мала тися-чу десятин землі (володіння були в Червонопіллі та Отрадній). Кобза мав 400 десятин землі в Мирному. Бронштейн – землі в Новомиколаївці, Степівці.
Свірчевська мала три цегельні заводи розміщені за Отрадною Долиною. На цеглі з якої побудована церква є клеймо – букви С. К. Б.
Будівництво церкви було завершено в 1907 році і вона освячена на Троїцу.
Після церкви Свірчевська і Мохортов побудували в селі ще приміщення школи УПШ – 3-річна. Почала працювати в 1912 році.
Художні і позолотні роботи в церкві виконував Лебедєв Василь Петрович – художник, фотограф, вчитель німецької мови, креслення, малювання, вів майстерню (був такий предмет 1866-1940 роки). В 30-ті почалося гоніння на церкву. Вона була закрита.
В 1932 році Кетрисанівці, як найбільш революційному селу краю було виділено Преміальний фонд для будівництва приміщення школи в сумі 5000 крб. Грошей на будівництво не вистачало, місцева влада вирішила зняти один (більший) купол. Розрахунки були такі, що цегли вистачить. Але під час розбирання значна частина цегли була пошкоджена – розчин не розбивався, а билася лише цегла. Так що стіни вигнали з даної цегли лише від фундаменту по вікна.
В приміщенні церкви відкрито сільський клуб.
Після захоплення села німцями церква діяла. Повернувся отець Владимир і вів службу. Деякий час церква діяла і після війни, проте в 50-х роках знову закривається. В приміщенні церкви – склад сільськогосподарської продук-ції колгоспу 40-річчя Жовтня.
1988 рік – церква реставрована до 1000-ліття запровадження християнства на Русі.
Місцеве господарство колгосп 40-річчя Жовтня виділило кошти в сумі 100 тис.крб. Роботи виконувала бригада з Тернопільщини, голова колгоспу Бергер Сергій Володимирович, секретар парткому Гаранін В.П., голова сільської ради Саратов О. Поставлено хрест. На бюро райкому за це Бергера С.В. мало не зняли з роботи.
1994 рік – церкву освячено, архієпископом Васілієм Кіровоградським і Миколаївським. Церква передана з балансу господарства на громаду.
За даний період дуже багато зроблено по благоустрою території та внутрішньої частини храму.
27 травня церква відмічає своє сторіччя.
Настоятель Свято-Троїцького храму протоієрей Сович Микола Олексійович

Посилання: Українська православна церква