Фото Паровий млин Вільямса

Паровий млин Вільямса

Джерело: Velocian

Будинок парового млина Вільямса, колишній пивзавод.
Поселення Гальбштадт (нім. Halbstadt — півмісто) було засноване в 1803 році на кордоні Мелітопольського та Бердянського повітів Таврійської губернії німецькими колоністами-менонітами, яких запросило в ці місця на постійне проживання з Пруссії уряд Російської імперії. Переселенцям виділили найкращі землі (по 60 десятин землі на двір) та надали пільги: звільнення від податків на 10 років та позичка до 300 руб. (З поверненням через 10 років).
До 1871 Гальбштадт був центром Молочанського менонітського округу.
У 1887 році в Гальбштадті було засновано протестантське видавництво «Райдуга», головою якого в 1908 став І. С. Проханов. Видавництво випускало релігійну літературу для менонітів та євангельських християн німецькою та російською мовами.
Видавництво проіснувало до революції.
У 1913 році через Гальбштадт було прокладено залізницю.
Після початку Першої світової війни 1915 року Гальбштадт був перейменований на Молочанськ.
1938 року Молочанськ отримав статус міста.
Під час Великої Вітчизняної війни 5 жовтня 1941 року місто було окуповане наступаючими німецькими військами, в період окупації в ньому діяла філія німецької організації «Volksdeutsche Mittelstelle», при якій було створено центральне реєстраційне бюро осіб німецької національності «Deutsche Volksliste» реєстрація німців із громадянством окупованих країн як фольксдойче.
Молодь фольксдойче марширує перед рейхсфюрером СС Гіммлером. м. Halbstadt (Молочанськ). 31 жовтня 1942 р.
21 вересня 1943 року звільнений від гітлерівських німецьких військ радянськими військами Південного фронту під час Донбаської операції:
2-ї гвардійської армії у складі: 
3-й гв. сд (генерал-майор Цаліков, Кантемир Олександрович) 1-го гв. ск (генерал-лейтенант Міссан, Іван Ілліч).
У 1973 році тут діяли молочноконсервний комбінат, меблевий комбінат, гренажний завод, пивоварний завод, ливарно-механічний цех Токмацького заводу металогосподарських виробів, плодорозсадницький радгосп та держплемстанція.
У січні 1989 року чисельність населення становила 9096 человек, найбільшими підприємствами були молочноконсервний комбінат і меблевий комбинат.
17 листопада 1993 року місто було передано зі складу Токмацької міської ради до складу Токмацького району.
У березні 1995 року хлібна база № 74, що знаходилася тут, була внесена до переліку підприємств, що мають загальнодержавне значение, у травні 1995 року Кабінет Міністрів України затвердив рішення про приватизацію держплемстанції, у липні 1995 року почалася приватизація радгоспу.

Джерело: Молочанск (wikipedia)

Автор фото: Павло Воронiн