Фото Святої Великомучениці Варвари

Святої Великомучениці Варвари

Джерело: Velocian

Побудована в 1903 році на кошти ялтинського ватажка дворянства Попова Павла Васильовича, в родовому маєтку, наданому прадіду будівельника Імператрицею Катериною Великою. Храм складався з однієї будівлі розміром приблизно 25,6 8,3 3,9 метрів. При ньому в «однієї зв'язки» була сторожка і дзвіниця.
29 червня 1903 року з благословення Преосвященного архієпископа Таврійського та Сімферопольського Миколи (Зіорова) благочинний Євпаторійського округу протоієрей Павло Тихвінський звершив чин освячення храму при співслужінні священика Ак-Мечетської церкви Кіндрата Козінського та Володимира. Штат Варваринської церкви, затверджений єпархією, складався зі священика та псаломщика. До закриття храму, його парафію очолювали священики: Антоній Антонович Христенко, Костянтин Іванович Серафимов, Петро Вонифатійович Чудотворців та Гавриїл Феодорович Шапошников.
13 вересня 1920 року проводять парафіяльні збори, на яких присутні 48 осіб і обираються на новий трирічний термін староста та його помічник. Після 30 березня 1922 року, коли було видано указ КримЦВКу, яким наказувалося всі цінності за наявними описами опечатати та здати до Наркомфіну, з церкви 8 червня вилучаються 8 предметів богослужбового характеру зі срібла — велика чаша (198 золотників), мала чаша (100 золотників) , блюдце, зірка та брехня (75 золотників), хрест (60 золотників), дискос (60 золотників), три блюдця (45 золотників) та інше майно.
14 листопада 1930 року загальні збори молоді та персонал школи селянської молоді, а потім загальний схід громадян та колгоспників сільгоспартелів «Імені І.В. Сталіна» та «Шлях Жовтневої революції» підтримують рішення адмінвідділу Ак-Мечетського виконкому та Президії КримЦВК про передачу будівлі церкви Караджинській сільській Раді та відкриття тут клубу «з встановленням радіо». А загальні збори осередку ВКП(б), на яких були присутні 3 члени, 12 кандидатів у члени ВКП(б) та 10 членів ВЛКСМ, 20 листопада 1930 року приймає рішення: «Іменувати клуб ім'ям «Десятиліття Радянізації Криму».
24 січня 1992 року Рада міністрів АРК видала «Свідоцтво про реєстрацію» релігійної громади храму святої великомучениці Варвари Української Православної Церкви Московського Патріархату. 16 грудня 2002 року рішенням Оленівської сільської Ради Чорноморського району повернуто у власність громади будівлю клубу.
17 грудня 2011 року після реконструкції церкву урочисто відкрив благочинний Євпаторійського округу протоієрей Олександр Дворніков у співслужінні настоятеля храму ієрея Володимира Чернецького.
В даний час Варваринська церква об'єднує близько вісімдесяти парафіян, у храмі регулярно звершуються богослужіння та Таїнства, при парафії діє недільна школа.

Посилання: wikimapia

Фото: wikimapia