Фото Каплиця в центрі
Mcoffsky, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Каплиця в центрі

Джерело: Velocian

Каплиця в центрі села Забріддя, Житомирський район

За даними літопису священнослужителів Забрідської церкви, перші поселенці побудували 9 хат в цій місцевості понад шляхом, що вів із села Щеніїв в село Студеницю Коростишівського району. Перші поселенці будувались на краю урочища Чернеччина, назва якого походила від того, що в цих краях жив колись чернець.

В'ячеслав Гнатюк, описуючи події кінця XVII — середини XVIII століття, відзначає, що в полк козацького полковника Івана Мировича входив загін Пашківського та Палія (3-4 тис. козаків), який відбився від удесятеро більшої білгородської орди татар, завдавши їй тяжких втрат.

Сім'я Пашківських була першими поселенцями Забріддя, вони були тісно пов'язані з козацьким полковником Палієм. Досі цей куток (частина села) називається Паліївщиною, або в народі Палянівщиною, за яким простягається поле, яке і називається Чернеччиною. Далі на південь від цього урочища розкинулась величезна сіножать на сході якої знаходиться ще одне урочище, яке називається Безодня. Це природна криниця, звідси розпочинається рівчак, який біжить мимо Чернеччини і впадає в річку Мику.

В 1866 році в Забрідді на державні гроші була побудована церква, названа за іменем зачаття св. Анни. В селі в цей час було 102 двори і 814 православних прихожан і 204 римо-католики.

Посилання: wikipedia