Фото Пам'ятний знак про родину Загоровських, які народилися (Місцезнаходження потрібно уточнити)
Viacheslav Galievskyi, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Пам'ятний знак про родину Загоровських, які народилися (Місцезнаходження потрібно уточнити)

Джерело: Velocian

Фундатор Загорівського монастиря Петро Загоровський, син Богдана, народився близько 1500 р. Був дуже багатий. Йому належали села Заговір, Заячиці, Воля Монастирська, Вощатин, Кремеш, Копилля, Луковичі, Навіз, Охматнів, Порськ та інші. Займав дуже великі важливі державні посади. Від посади маршалка йому залишався один крок до посади сенатора, був послом на сеймах.

Рід загоровських подарував Україні представника українського літературного відродження Василя Загоровського, сина Астра (?- 1580), брацлавського каштеляна, королівського маршалка, який загинув у турецькій неволі, потрапивши в полон під час битви з ординцями в 1576 р. Відомі два його твори «Духовноє завіщаніє» і «Слово єдиного старого карпаторуского бояра іменем Грозова».

Пам'ятний знак про родину Загоровських, які народилися в селі - Старий Загорів (при в'їзді в село)

Вдова Василя Марушка Збаразька–Загоровська ревно боролась проти Брестської унії.

Ієронім Загоровський, відданий у науку до єзуїтів, написав твір «Приватна предесторога Товариства Христа» в 1614 р. Це один з найвидатніших анти єзуїтських памфлетів, був перекладений мало не всіма європейськими мовами, видавався десятки разів. І все ж місцеві феодали Загоровські приймають нову конфесію, але аж у 1664 р. У зв'язку з забороною на Волині унії 1839 р. Загоровський монастир переходить у православ'я.

Костянтин Загоровський — 27-річний полковник крилатої гусарії. 11 червня 1694 року очолював оборону села Годів (Зборівський район, Тернопільська область), яку тримали 400 гусарів і панцерних від 40-тисячного татарського війська. Не змігши взяти село, татари повернули назад. Сам Загоровський був смертельно поранений і через три дні помер. На місці його поранення король Ян ІІ Собєський наказав спорудити пам'ятник, котрий зберігся донині.

Посилання: wikipedia