Фото Озеро на місці соляної голландської шахти "Петро Великий"

Озеро на місці соляної голландської шахти "Петро Великий"

Джерело: Velocian

Озеро на місці соляної голландської шахти "Петро Великий"
Представники голландського капіталу в Бахмуті організували "Голландське суспільство для розробки кам'яної солі в Росії" з капіталом 600 тисяч гульденів (близько 1 мільйона рублів) і в 1885 році біля села Іллінівка, поблизу станції Ступки, заснували копальню "Петро Великий".
Рудник знаходився на лівому березі річки Бахмутки та розробляв надбрянцівський пласт солі. Зазначений пласт був розкритий двома шахтами (стволами): головним та вентиляційним – глибиною 210,2 метра. Стовбури круглого перерізу розташовані на відстані 35 метрів один від одного. Кріплення суцільне – у нижній частині дубовий ліс, у середній та верхній – цегла.
Під час експлуатації з обох стволів вироблявся водовідлив води, що надходила в стволи через кріплення з тріщинуватих пісковиків на глибині 36,38 і 74,7 - 75,0 метрів в кількості 16,8 і 96 кубічних метрів на добу.
Після революції цей рудник був перейменований на рудник імені Артема №1
У зв'язку з появою тріщин у міжкамерних цілках за рекомендацією академіка Л.Д. Шевякова рудник у липні 1924 року було закрито, і з березня 1925 року припинився водовідлив; почалося повільне затоплення простору прісними та слабомінералізованими водами. Ліквідація тривала 13,5 років (до 1939 року). Повільне вилуговування супроводжувалося вилуговуванням ціликів. У 1944 році утворилася провальна вирва діаметром 50 і глибиною 40 метрів. Стволи провалилися. Нині тут невелике озеро діаметром близько 80 метрів.
Фото: wikimapia
Посилання: wikimapia

Автор фото: wikimapia