Фото Свято-Макаріївська церква 1906р
Erud, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Свято-Макаріївська церква 1906р

Джерело: Velocian

Свято-Макаріївська церква 1906р., (Торецьк)
Типовий храм діє з 1906 року.
Поява храмів на честь преподобного Макарія на Донбасі пов'язана з ім'ям гірського інженера Петра Миколайовича Горлова, який шанував преп. Макарія Великого, який вважався покровителем шахтарів. З його ініціативи в селищі Корсуньської копальні (Горлівка) у 1881 році було відкрито домову Свято-Макаріївську церкву при штейгерському училищі, а через 20 років у Щербинівці (колишня назва Торецька) для потреб шахтарів було збудовано великий Свято-Макаріївський храм. У «Довідковій книзі Катеринославської Єпархії» за 1913 рік згадується, що він був найбільшим в окрузі, кількість парафіян досягала двох тисяч осіб, при храмі діяло три школи.

У 1930-х роках церкву закрили. Безбожники зняли купол і зруйнували дзвіницю, розібрали притвор. Остаточному руйнуванню старовинної церкви завадили її парафіяни, які стали між бульдозером та храмом. Тоді приміщення храму було вирішено віддати медичному технікуму. Під час Великої Вітчизняної війни німці зробили із храму стайню.

1959 року після неодноразових прохань жителів Торецька храм повернули віруючим і в ньому відновилися богослужіння. Протягом багатьох років Свято-Макаріївська церква залишалася єдиною у Торецьку.
Посилання:  Горлівська та Слов'янська Єпархія