Покрова Пресвятої Богородиці ХХст

Джерело: Velocian

Церква Покрова Пресвятої Богородиці
Це був дерев'яний трикупольний храм, побудований з дубових колод. Верхівка центрального хреста була на рівні 22 метрів. У дореволюційний час біля храму знаходився будинок священика.

У 30-ті роки ХХ століття, будинок священника використовувався як лікарня. У післявоєнний період у будинку церкви була організована початкова школа. Дерев'яний Свято-Покровський храм простояв на своєму місці 210 років. За часи радянської влади кілька десятків років церква стояла порожня, а пізніше використовувалася як склад мінеральних добрив.  У 1984 році її демонтували і перевезли на територію Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини. У 1986 році пам'ятка була реставрована на території музею.

У 90-х роках ХХ ст. у Сухому Яру була зареєстрована православна громада. Було вирішено збудувати нову церкву на місці старої. Уродженець Сухого Яру архітектор Л. І. Семисюк (батько сучасного культурного діяча Семесюка Івана Леонідовича) безкоштовно розробив проект будівництва нового храму, в якому повністю зберіг архітектурний стиль старого. І в 1997 році на пожертвування жителів села і навколишніх сіл та з допомогою місцевого КСП було споруджено новий храм Покрова Пресвятої Богородиці.

Посилання: wikipedia