Фото Поштова станція на 32 кілометрі 1846р
Іван Биков, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Поштова станція на 32 кілометрі 1846р

Джерело: Velocian

Поштова станція на 32 кілометрі (мур.) 1846р., село Любимівка (шосе Київ — Житомир, 32-й км)

Поштові станції будувалися з цегли за типовим проектом видання 1843 року, призначеним спершу для тракту Санкт-Петербург — Київ[2]. Стилістично то був час розпаду російської класичної архітектурної школи та звернення до історизму. Тому симетричні, на п'ять та сім осей, фасади поштових станцій було оздоблено в дусі казенної неоготики, застосовуваної в миколаївській Росії для фортець (Київ, Брест-Литовськ), а потім — і для залізничних вокзалів (Київ) та приватних будинків.

Поштові, або кінно-поштові, станції планувалися однаково за усталеною схемою: прямокутний двір, по центру — фасадом до тракту — будинок самої станції, праворуч нього — в'їзні ворота, ліворуч — виїзні. Муровану огорожу так само було декоровано в дусі неоготики. По периметру просторого подвір'я розташовувалися одноповерхові ямщицька, каретна, стайня, комора, фуражна, готель, а посеред двору — криниця, обладнана водопоєм для коней. Станції поділялися на розряди. Поштова станція біля Гурівщини належала до І розряду, тобто мала так звані імператорські апартаменти.

Протягом багатьох десятиліть ця поштова станція справно виконувала свої функції.

На сьогоднішній день це пам'ятка архітектури національного значення, що збереглася до наших днів. Зараз в її приміщеннях розміщаються магазин, кафе і готель. Це друга по трасі Київ — Житомир поштова станція (перша знаходиться в Катеринівці на 15 км траси, що зараз в межах Києва, наступна — в селі Калинівка Макарівського району Київської області на 53 км

Посилання: wikipedia