Фото Дерев'яна каплиця 1990р
Adzhygyr, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Дерев'яна каплиця 1990р

Джерело: Velocian

Дерев'яна каплиця, на горі Могила. Споруджена в 1991 році за ескізом Тараса Шевченка село Витачів

Гора Могила wikipedia — один із наймолодших курганів не лише в межах Витачева, але й усієї Київської області. Він був утворений не раніше кінця XI або першої половини XI століття, як місце поховання жителів міста Новгород-Святополчий, який був закладений в 1096 році за 4 кілометри від Витичева. В кінці травня 1223 року Новгород-Святополчий був захоплений і знищений військами Чингісхана. За оцінками істориків на момент захоплення міста татаро-монголами його населення становило до 1,5 тисячі мешканців, більшість із яких були знищені. Масове поховання загиблих жителів Новгорода-Святополчого відбулося в перші дні червня 1223 року. З того часу курган носить ім'я Могила, яка збереглася до наших днів.

За ініціативою відомого духовного та громадського діяча, провідника Української духовної республіки Олеся Бердника в 1991 році на горі Могила було збудовано дерев'яну каплицю за особистим малюнком Тараса Григоровича Шевченка, яка більш відома як Витачівська каплиця. В травні 2007 року встановлено залізний кований хрест в пам'ять про загиблих жителів міста Новгород-Святополчий в ніч з 30 на 31 травня 1223 року, та похованих на цьому місці.

Посилання: wikipedia

Залізний кований хрест в пам'ять про загиблих жителів міста Новгород-Святополчий в 1223 році. Джерело фото: wikipedia автор Kiyanka